montażownica

Kolejnymi produktami, które niedługo zagoszczą w naszym asortymencie, są wyważarki i montażownice. Oferowane przez nas wyważarki umożliwiają określenie stopnia, w jakim koło jest niewyważone, dzięki czemu można później dokonać odpowiedniej korekty. Dzięki tym drugim można natomiast łatwo ściągnąć lub założyć oponę na felgę. Do wyboru są modele automatyczne i półautomatyczne. Ponadto niektóre z nich posiadają ramię pomocnicze.

Oferowane modele są wyposażone w stół obrotowy napędzany silnikiem elektrycznym. Każda montażownica jest ponadto wyposażona w tzw. zbijak lub odpiekacz, który służy do oddzielania stopki opony od obręczy, co odbywa się po obu stronach koła (wewnętrznej i zewnętrznej). Stopka montażownicy jest osadzona na pionowym ramieniu.

W modelach półautomatycznych to ramię można odchylić na bok, regulując wysokość ustawienia roboczego stopki montażowej za pomocą blokady mechanicznej. Jeśli chodzi o montażownice automatyczne, to kolumna pionowa odchyla się do tyłu wraz ze stopką montażową, wykorzystując do tego specjalny siłownik pneumatyczny, który można zwykle uruchomić przy pomocy pedału sterującego.

Tutaj można pobrać broszurę ze specyfikacjami: https://drive.google.com/file/d/0B6Bfl8zQgPOETV9lNUZUcl9acDA/view?usp=sharing